Apokalipsa zajmie się przede wszystkim edukacją oraz wychowaniem nastolatków i młodzieży.

Poniższy tekst znalazłem kiedyś w necie:

REFORMA EDUKACJI W POLSCE na przykładzie zadania z matematyki:

1980 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty. Ile zarobił drwal?

1990 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty - czyli 80 zł. Ile zarobił drwal?

2000 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Wycięcie drzewa na to drewno kosztowało go 4/5 tej kwoty, czyli 80 zł. Drwal zarobił 20 zł. Zakreśl liczbę 20.

2010 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. W tym celu musiał wyciąć kilka starych drzew. Podzielcie się na grupy i odegrajcie krótkie przedstawienie, w którym postarajcie się przedstawić, jak w tej sytuacji czuły się biedne zwierzątka leśne i rośliny. Przekonajcie widza, jak bardzo niekorzystne dla środowiska jest wycinanie starych drzew.

2013 r.
Drwal sprzedał drewno za 100 zł. Pokoloruj drwala.

Niestety to prawda... jak też i to, że dzieci rodzą się mądre, a potem idą do szkoły...

na lekcjach "kolorują drwali" i studiują życiorysy sfrustrowanych nauczycielek...

z ciężkimi plecakami wracają do domu, gdzie często nie ma im kto pomóc w odrobieniu NAWALONYCH prac domowych... bo przecież w szkole nauczycielki nie mają czasu uczyć :/

i co dale...

siadają przed kompem i zrzynają z netu, bo książki napisanie z bublami przez jedne kobiety, a zaakceptowanie przez inne (pewnie bez czytania) są dla nich zbyt niezrozumiałe :]

Tak... facetów w szkołach praktycznie nie ma :/

Dzieciom wciska się teorię ewolucji Darwina, którą sam twórca już dawno "obalił", stwierdzając (w wielkim skrócie), że jeśli w najbliższym czasie ludzie nie będą znajdowali coraz więcej skamielin potwierdzających jego teorię, to znaczy, że się mylił. I co!? Chociaż minął już grubo ponad wiek, od jego śmierci, to kit wciska się dalej.

Ludzi ogłupia się też "geniuszem" Einsteina... a ten nie był w stanie nawet zrozumieć podstaw fizyki kwantowej i cyfrowego charakteru wszechświata, i wiele wskazuje na to, że jego teorie, to tylko takie same bajeczki, jak to, że ziemia jest płaska albo trzyma ją Atlas.

A te dzieci, które chodzą na religię, dowiadują się, że Jezus umarł za nasze grzechy i zlikwidował piekło, ale... jak będą niegrzeczne albo się nie wyspowiadają, to pójdą do piekła!!

Cóż... szkoły takie już pewnie pozostaną, bo facet, który chciałby uczyć dzieci, to pedofil :/

Fundacja nie będzie rywalizować ze szkołą! W szkołach dalej będą "królować" różne teorie i to często sprzeczne ze sobą! Na tym tle "kolorowanie drwala" wydaje się lepszym zajęciem.

Czym zatem zajmie się Apokalipsa!?

Ano praktyką (w siedzibach Fundacji) i pomocą w codziennej nauce mniej lub bardziej kretyńskich teorii oraz rzeczy przydatnych w życiu.

W wielkim skrócie będzie to wyglądało tak:

- nauczycielka zadaje: na pojutrze macie nauczyć się dat i wydarzeń z okresu bla...bla...bla...

- uczeń przychodzi do domu, wchodzi na serwer fundacji, wklepuje ISBN podręcznika oraz zakres stron i pobiera wygenerowany kurs specjalnie dla jego potrzeb.

Z moich obserwacji wynika, że dobrze przygotowany multimedialny kurs do SuperMemoUX pozwala 4-krotnie skrócić czas nauki. Wiem, bo napisałem program generujący takie kursy na podstawie tabelki: pytanie - odpowiedź!

Raz wprowadzony kursy byłby odporny na notoryczne zmiany w podręcznikach, bo wiadomo, dlaczego co chwile ktoś chce drukować nowe podręczniki, choć zakres wiedzy się nie zmienia...

trzeba nowych "drwali" ;D

Inne "klapki" oczywiście też będziemy ściągać (również z oczu dorosłych), ale podstawą jest pomoc dzieciom, bo będzie coraz gorzej!

500+ działa... tyle, że ilość zwykle oznacza spadek jakości. Przyrost zanotowane, ale tylko w tych rodzinach, gdzie 500 PLN na miesiąc, to majątek... a w tych rodzinach mało kiedy ktoś pomaga dzieciom odrabiać lekcje :/

Więcej niebawem ;*

Back to Top